{ }

NOVINKY

ZEMĚ ŽIVITELKA 2017: Nová generace nakladačů Schäffer

28. 08. 2017

ZEMĚ ŽIVITELKA 2017: Nová generace nakladačů Schäffer

Na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích mají zastoupení nakladače všech typů. Po areálu můžete narazit na značku Schäffer. Německá rodinná společnost Schäffer vyrábí teleskopické kloubové nakladače, ale i nakladače s klasickým výložníkem. Nakladače naleznou uplatnění tam, kde je méně místa a hodně práce.

Schäffer nyní představuje novou generaci největších nakladačů T9640. Mezi hlavní novinky bude patřit nová převodovka a nová kabina.

Nakladače mohou být nově vybaveny dvouspojkovou převodovkou SDCT. Nakladač bude dosahovat nejvyšší rychlosti 40 km/h při otáčkách 2300 až 1850. Podle německého výrobce dojde ke snížení paliva o 10 % ve srovnání s předchozí generací.

img_3043-3---kopie-crop40bca.jpg

Nakladač bude opatřen kabinou SCV-cab, která má nový vzduchový systém proudění vzduchu v kabině. Joystick, kde jsou všechny ovládací prvky, má nový design. Rovněž se zvětšila prosklená plocha.

Nakladače budou osazeny čtyřválcovými, přeplňovanými motory Deutz AG s mezichladičem. Motor poskytne 136 koňských sil a plní emisní normu.

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Autor a archiv

Novinky (výpis všech)