{ }

NOVINKY

ZEMĚ ŽIVITELKA 2017: Novinka v sortimentu. Portálový nosič nářadí

30. 08. 2017

ZEMĚ ŽIVITELKA 2017: Novinka v sortimentu. Portálový nosič nářadí

Brněnská společnost AKP se mimo jiné specializuje na výrobu, prodej a servis strojů pro aplikaci chemických přípravků. Na českém trhu prodává stroje od výrobce Mazzotti, kterého mimochodem letos koupila společnost John Deere. Mazzotti má ve svém výrobním programu postřikovače, ale také portálové nosiče nářadí. Tyto nosiče jsou nyní nově k dostání i na našem trhu. Nosič firma představila na výstavě Země Živitelka.

K dispozici jsou tři modely nosičů nářadí, a to Mazzotti Multi 400, 600 a 1100 Tyto nosiče nabízí rozsáhle možnosti konstrukce a vybavení dle potřeby každého uživatele.

IMG_30433-kopie-crop.jpg

Nosič nářadí lze zvolit mimo otevřenou verzi také s kabinou, která je plně klimatizována a nabízí maximální komfort. Nosiče pohání motor Perkins.  Hydraulický systém, zásobovaný hydrostatickým čerpadlem Sauer, rozvádí sílu nezbytnou pro pohon jednotlivých kol. Každé poháněné kolo je osazeno hydromotorem Poclain, tím je zabezpečen pohon všech kol. K dispozici je i verze s pohonem pouze zadních kol. U těchto portálových nosičů lze nastavovat také rozchod kol, aby se zabránilo poškozování rostlin. Rozchod kol lze zvolit v rozmezí 1500 – 2050 mm. Tato volba společně s možností umístit nářadí na středový závěs před řidiče, umožní lepší kontrolu jízdy a užívaného vybavení. K dispozici je také klasický zadní závěs s vývodovou hřídelí pro pohon instalovaného nářadí. Dále lze volit délku ramene stroje podle potřeb použitého nářadí umístěného na středovém závěsu. Toto nastavení probíhá vysunutím teleskopické části manuálně, nebo za použití hydraulického pístu. Délka stroje tak může dosahovat rozměrů od 2500 mm do 3250 mm. Na středový závěs lze umístit vybavení o hmotnosti až 845 kg, které může být díky druhé vývodové hřídeli umístěné za přední nápravou také hydraulicky poháněno. Zadní závěs pak unese 505 kg. K dispozici je i přidání předního závěsu. Výhodou je tedy i možnost umístit na stroj několik nářadí současně.

Nosič především využijí pěstitelé zeleniny a řádkových kultur.


Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - AKP

Novinky (výpis všech)