{ }

NOVINKY

Inteligentní pohon kol od Ropy sám zjistí, kdy se má odpojit nebo připojit

11. 09. 2017

Inteligentní pohon kol od Ropy sám zjistí, kdy se má odpojit nebo připojit

Jeden z předních německých výrobců sklízečů řepy a brambor, Ropa, vyvinul hydraulický pohon kol, který dokonce zjistí, kdy ho je nutné připojit či odpojit.

Společnost Ropa tento systém ukáže na mezinárodním veletrhu Agritechnica 2017 v Hannoveru. Systém bude prezentován na taženém sklízeči brambor – Ropa Keiler II.

TIP: Krone představilo řezačku s unikátní výškově nastavitelnou kabinou!

Sklizeň brambor často probíhá i za nepříznivého počasí, proto je nutné řešit problémy se zapadnutím techniky apod., přeci jen, sklízeč s plným bunkrem brambor něco váží. Inteligentní hydraulický pohon, kterým je vybaven sklízeč Keiler II, sám zjistí, zda je nutné pohon kol připojit nebo odpojit. Systém totiž komunikuje s traktorem prostřednictvím ISO-BUS sběrnice. Zapínání a vypínání pohonu probíhá automaticky až do rychlosti 14 km/h. Integrovaná volnoběžnost nápravy umožňuje rychlost až 40 km / h na silnici.

agritechnica-crop.jpg

Pakliže se rozhodnete vybavit sklízeč tímto systémem, musíte volit pneumatiky o rozměru 850/50 R30.5, přičemž je zachována šířka 3 metry.

Ropa má dlouholeté zkušenosti s vývojem inteligentních pohonů a svahových vyrovnávání. Už na minulé mveletrhu Agritechnica totiž firma představila systém R-Soil Protect, za který dostala stříbrnou medaili. Ropa R-Soil Protect je půdoochranný, hydraulický systém podvozku s novou technologií pneumatik Michelin CerexBib, které mají tlak pouze 1,4 bar. Spojením všech třech hydraulicky uložených náprav se zatěžují kola rovnoměrně. Díky dokonalé souhře vyrovnávacího hydraulického systému s novou technologií pneumatik MICHELIN IF 1000/55 R32 CerexBib je zajištěna větší styčná plocha pneumatiky, snížení tlaku na půdu a tím pádem lepší ochrana půdy. Více informací

Na práci systému v extrémních podmínkách se podívejte na video.

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Ropa

Novinky (výpis všech)