{ }

NOVINKY

Přichází nová generace čelních nakladačů Zetor System

13. 09. 2017

Přichází nová generace čelních nakladačů Zetor System

ZETOR představuje novou generaci čelních nakladačů ZETOR SYSTEM. Modernizovaná řada oblíbené zemědělské agregace, nesoucí označení ZQ, přinese zemědělcům a farmářům delší životnost, lepší výhled z kabiny, vyšší zvedací výšku, vyšší tuhost agregace, snadnější připojení k traktoru a rozšířené možnosti příslušenství jako je osvětlení, či chytrý displej zobrazující váhu nákladu a pozici nakladače. Nová řada ZQ bude poprvé představena veřejnosti na zemědělské výstavě Den zemědělce, která se koná v obci Kámen na Pelhřimovsku v ČR.
 
Společnost ZETOR TRACTORS a.s. uvádí na trh novou generaci čelních nakladačů ZQ. Modernizovaná agregace nahrazuje řadu ZX, jejíž výroba končí. ZQ se se svými inovacemi a technologickými funkcemi stává prémiovým produktem nabídky ZETOR SYSTEMU.
 
„Firemní filosofií ZETORU je neustále přinášet a nabízet zákazníkům moderní produkty s vyšší přidanou hodnotu. Ve spolupráci s dodavatelem čelních nakladačů, švédským výrobcem ÅLÖ AB, představujeme novou generaci čelních nakladačů, které jsou po všech stránkách technologicky vyspělejší. Jsem přesvědčen, že nová agregace si najde své místo u zemědělců a farmářů, kteří ocení její možnosti, díky kterým si zjednoduší a zefektivní jejich těžkou práci,“ říká Robert Todt, ředitel Úseku prodeje a marketingu.
 
Nové nakladače přinášejí zemědělcům řadu výhod. Díky novému konstrukčnímu řešení se podařilo zajistit zdvojnásobení tuhosti komponentu a tím prodloužit jeho životnost. Zvedací výška je ve srovnání s předchozí generací vyšší až o 20 cm. S novým designem došlo ke zlepšení výhledu z kabiny a uživatel má lepší přehled o břemenu. Stejně jako předchozí modely i nakladače ZQ jsou vybaveny Paraleogramem, který udržuje zvedané břemeno v rovnovážném stavu a brání tak jeho převrácení. Nově jsou však vybaveny systémem Lock & Go, který umožňuje rychlé a snadné připojení, či odpojení nakladače od traktoru. Na přání lze rozšířit výbavu například o Soft-drive, který tlumí rázy nakladače, o Multicoupling, který umožňuje připojení všech okruhů a konektorů v jeden okamžik a Selecto-fix usnadňující připojení hydraulicky ovládaného nářadí.
 
agritechnica-crop.jpg

U nové generace čelních nakladačů ZQ je možné si vybrat mezi mechanickým a elektronickým ovládáním joysticku. Elektronický je proveden ve dvou verzích, EasyDrive LCS™ a ElectroDrive LCS™ Professional, kdy druhá zmiňovaná verze nabízí další funkce navíc, jako je zrychlená funkce, plazivé rychlosti, vyklepávání nářadí a možnost nastavení nářadí do pracovní polohy. Celý hydraulický systém je proveden v nejvyšším standardu s bezodkapovými rychlospojkami s kryty proti nečistotám a vestavěným předehřevem oleje v rozvaděči. Na přání zákazníka může být ZQ vybavena také Q-Companion – pokročilou výbavou, která umožňuje za pomoci přídavného displeje v kabině sledovat váhu nákladu, jeho přesnou pozici, či plánovat údržbu nakladače dle přesně odpracované doby s nakladačem.

TIP: Avia zahájila výrobu nové řady Initia. Vzniknou také hybridní verze a speciály
ZETOR SYSTEM představuje nabídku zemědělských agregací určených pro zemědělské stroje. Je aktuálně tvořen dvěma modelovými řadami čelních nakladačů označených jako ZL a modernější a vyspělejší ZQ. Výrobcem čelních nakladačů je švédská společnost ÅLÖ AB.
 
“Společnost ÅLÖ AB je světovým lídrem ve vývoji a výrobě čelních nakladačů. Jejich prostřednictvím dokážeme zákazníkům nabídnout tu nejlepší kvalitu za rozumnou cenu. I z toho důvodu jsme se rozhodli právě pro spolupráci s předním světovým výrobcem těchto komponentů,” doplňuje Robert Todt.

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Zetor

Novinky (výpis všech)