{ }

NOVINKY

Plně elektrický Farmtrac dorazí na trh už příští rok

04. 01. 2018

Plně elektrický Farmtrac dorazí na trh už příští rok

V Indii finišují s projektem traktoru na elektrický pohon. Indický Farmtrac, který má v Evropě rozsáhlou síť, uvede v příštím roce na trh v sériovém provedení plně elektrický traktor.

Na tiskové konferenci během veletrhu Agritechnica 2017 byl představen model Farmtrac 26, který byl navržen a vyroben nedaleko od města Nové Dillí. Traktor má daleko menší výkon, než například koncept od německého výrobce Fendt – model e100 Vario, který je též poháněn elektřinou. Farmtrac má totiž výkon jen 26 koní, zatímco Fendt má výkon 68 koní. Farmtrac je schopen pracovat po dobu šesti hodin (hodně závisí, jak moc náročnou práci bude vykonávat). Farmtrac 26 je zejména určen pro Evropu a Severní Ameriku, i když se jedná o globální projekt.

TIP: Na Agritechnice se představil elektrický nosič nářadí. Na pole nikdy nevyjede

Zdroj energie poskytuje lithium-iontová baterie, která se do plného nabití nabije za 6 až 8 hodin. Na 70 – 75 % může být nabita do 3 hodin. Vzhledem k tomu, že traktor neprodukuje žádné škodlivé emise a hluk, je vhodný do provozu v uzavřeném prostoru, jako je stáj či skleník.

Na veletrhu Agritechnica byla prezentována i nové řada globálních traktorů Farmtrac NETS (New Escorts Tractor Series).

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Archiv

Tématické tagy

Traktory Farmtrac

Novinky (výpis všech)