{ }

NOVINKY

I v KLDR vyrábí traktory! Vůdce si přijel vyzkoušet nový model

04. 01. 2018

I v KLDR vyrábí traktory! Vůdce si přijel vyzkoušet nový model

Ke konci minulého roku navštívil vůdce KLDR, Kim Čong Un, severokorejský Kumsongský traktorový závod. Prohlédl si výrobní prostory a dokonce si vyzkoušel nový model z produkce tohoto výrobního závodu. Oficiální Korejská ústřední tisková agentura uvádí, že výrobní závod zaznamenal skvělý úspěch v rozvoji mechanizace v zemědělství v posledních letech.

Kim Čong Un si prohlédl a vyzkoušel nový typ traktoru, model Čchollima-804. Osobně traktor vyzkoušel, aby se podrobně seznámil s jeho výkonem a technickými specifikacemi. Po vyzkoušení traktoru si Kim Čong Un prohlédl výrobní prostory, jako je kompletace dílů, dílny pro zpracování plechů, odlévání a další části továrny. Poté nařídil modernizaci továrny a slíbil, že vyšle silnou armádu budovatelů lidové armády.

Představení nových traktorů a nákladních vozů před odesláním k zemědělcům

8. prosince se na Kim Ir Senově náměstí uskutečnilo slavnostní představení nových traktorů a nákladních automobilů. „Na slavnostním obřadu byli přítomni soudruzi předseda vlády Pak Pong Ču, člen předsednictva Politického byra Ústředního výboru KSP a místopředseda Komise pro státní záležitosti KLDR; O Su Jong a Pak Te Dok, místopředsedové ÚV KSP, vedoucí funkcionáři a pracovní inovátoři výrobních jednotek, funkcionáři příslušných jednotek, ministerstev a národních institucí, členové Úderné brigády vědců a techniků 17. února a obyvatelé Pchjongjangu.“ uvádí Společnost česko-korejského přátelství Pektusan.

TIP: Kolik se za rok prodalo celosvětově traktorů? Čísla jsou působivá

Na náměstí byly k vidění traktory Čchollima-804, nákladní vozy Sungri a traktory Čchungsong-122.

Severokorejský traktor Chollima-804 má výkon motoru 80 koní. Výkon dodává čtyřtaktní, čtyřválcový a vodou chlazený dieselový motor. Převodovka poskytuje 12 stupňů vpřed a stejný počet vzad. Maximální rychlost traktoru činí 33,75 km/h. „Osmdesátikoňový stroj pochází z "odloženého" modelu zahraničních výrobců. Podle všeho jde o jeden ze starších modelů značky New Holland. Do KLDR se pravděpodobně tento traktor dostal přes joint-venture Shanghai New Holland, který patří k největším výrobcům traktorů v Číně.“ uvádí stránka idnes.cz

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Společnost česko-korejského přátel

Tématické tagy

Traktory Ostatní

Novinky (výpis všech)