{ }

NOVINKY

Pásová cisterna s aplikátorem. Je takový vývoj nezbytný?

09. 01. 2018

Pásová cisterna s aplikátorem. Je takový vývoj nezbytný?

Německý výrobce Wienhoff na nedávném veletrhu Agritechnica 2017 představil pásovou cisternu s aplikátorem. Jednalo se o cisternu o objemu 16 m3, která místo obvyklých kol a pneumatik byla vybavena pásovými jednotkami. Pásy byly široké 700 mm.

Pásy, kterými byla cisterna vybavena, pochází z produkce firmy Zuidberg. Firma Zuidberg se zabývá nejen výrobou pásů, ale také převodovkami či PTO.

V současnosti se jedná o koncept, respektive zkušební stroj. Wienhoff proto pásovou cisternu ukázal z důvodu, aby zjistil potencionální zájem ze strany zákazníků. Pásová cisterna má umožnit lepší průchodnost v těžkém terénu. Pro zemědělce by tedy neměl být větší problém aplikovat hnojiva i za mokra. Společnost tvrdí, že inovace jí nejsou cizí. Důkazem je stříbrná medaile od německé zemědělské společnosti (DLG) za systém LevelTuner. Tento systém automaticky přizpůsobuje tlak vzduchu v pneumatikách (u vícenápravových cisteren) v závislosti na zatížení, které působí na oj.

Firma Zuidberg je stále rodinným podnikem. Zaměstnává 260 zaměstnanců a výrobky prodává ve 42 zemích. Wienhoff zase zaměstnává asi 60 zaměstnanců. Sídlí v Dolním Sasku (Německo) a již více než 70 let se věnuje zemědělskému strojírenství. Jejím hlavním zaměřením je vývoj a výroba aplikačních cisteren a rozmetadel. Vyrábí také průmyslové cisterny pro použití s ​​nákladními vozidly (v podobě návěsů).

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Autor a Wienhoff

Tématické tagy

Aplikace digestátu Wienhoff

Novinky (výpis všech)