{ }

NOVINKY

Pozor na nákup ojetých tzv. přechodových traktorů ze zahraničí

11. 01. 2018

Pozor na nákup ojetých tzv. přechodových traktorů ze zahraničí

Od 1.1 2018 platí nové požadavky Evropské unie pro všechny traktory prodávané v Evropě. Ačkoli výrobci traktorů byli schopni požádat o povolení k prodeji již vyráběných „přechodových“ traktorů, neexistuje záruka, že použitý traktor, například v Holandsku, může být schválen v České republice. V různých zemích totiž platí různá pravidla. Takže traktor s patřičnými úpravami může být legální v Holandsku, ale nikoliv v České republice. Proto věnujte zvláštní pozornost, pokud si přejete koupit použitý traktor ze zahraničí, který nemusí být v České republice legální, neboť může být předmětem odchylky, která platí pouze v zemi, kde byl traktor původně prodán.

Traktory by však měly být speciálně označeny, takže by neměl být problém zjistit, že se jedná o traktor plnící jiné požadavky.

Rekordní registrace traktorů ke konci roku 2017

Nové požadavky platné od roku 2018 zapříčinily zvýšený počet registrací traktorů ve srovnání s rokem 2016. Ne všechny traktory jsou ale prodány. Traktory od roku 2018 totiž musí plnit nové požadavky, jako jsou nové štítky, povinnost mít širokoúhlá zrcátka a další drobnosti. Ne všechny traktory vyrobené v roce 2017 splňují nové požadavky EU, které platí od roku 2018. Tyto traktory jsou zpravidla už u obchodníků. V zahraničí se uplatňuje postup, že obchodníci traktor zaregistrovali ještě v roce 2017, aby mohl být prodán v roce 2018. Různí výrobci traktorů byli schopni požádat o výjimku pro ty traktory, které nesplňují požadavky na rok 2018, ale byly vyrobeny před datem uzavření a neopustili výrobní závod.

Autor: Milan Jedlička, Agroportal24h.cz, agroportal24h@seznam.cz, foto - Autor

Tématické tagy

Traktory Ostatní

Novinky (výpis všech)