{ }

Vaše zprávy

Zasláním článku souhlasíte s pravidly ZDE. 

Profesionální zemědělské naváděcí GPS systémy od firmy LD-AGRO

06. 03. 2017

Profesionální zemědělské naváděcí GPS systémy od firmy LD-AGRO

Již druhý rok jsou produkty firmy LD-AGRO dostupné i na českém trhu. Tento špičkový výrobce zemědělských naváděcích a mapovacích systémů nabízí celou řadu technologií pro precizní zemědělství. Jejich produkty se dají rozdělit do následujících skupin:
 

-          GPS systémy pro mapování
-          Naváděcí GPS systémy
            o   Indikační naváděcí systémy
            o   Automatické samočinné naváděcí systémy 

GPS systémy pro mapování pozemků slouží pro jejich změření a lokalizaci. Pozemek je nutno obejít / objet s příslušným zařízením, který jednak zaznamená GPS souřadnice místa, které zakreslí včetně jeho tvaru a jednak vypočte celkovou plochu pole. Získaná data se pak dají uložit na paměťovou kartu a přenést do počítače. V nabídce jsou 3 verze těchto systémů: GPS mapper, Geo mapper a Precision mapper.

GPS mapper je nejjednodušší přístroj, který má 5“ obrazovku, vlastní baterii, integrovanou GPS anténu a lze ho použít při pěší chůzi, anebo jízdou v autě. Za GPS signál se neplatí a přesnost měření plochy je zhruba 1%.

Geo mapper má k dispozici 5“ obrazovku. Baterií, GPS anténu a příslušnou elektroniku má integrovanou v batohu se kterým je obrazovka spojena drátově. Za GPS signál se neplatí a přesnost měření plochy zde dosahuje hodnoty 0,5 až 1%.

Precision mapper představuje nejvyšší řadu mapovacích systémů a poskytuje 3,2“ obrazovku, která je připojena bezdrátově k batohu s GPS anténou a příslušenstvím. Přesnost měření plochy dosahuje přesnost do 0,5% a GPS signál je bezplatný. 

Naváděcí GPS systémy jsou dostupné obecně ve 2 variantách, a to indikační naváděcí systémy, které pouze vizuálně ukazují obsluze stopu, které se má držet a automatické samočinné, které dokážou stroj samočinně navádět na požadovanou stopu. V nabídce jsou systémy Navigator V1, Navigator V2, Lineguide 800 a Lineguide 1000.  

 Navigator V1 je nejjednodušší indikační naváděcí systém od firmy LD-AGRO vhodný zejména na hnojení, postřikování a spracování půdy. Technické vlastnosti:
-          obrazovka: dotyková, uhlopříčka 18 cm
-          přesnost: 30 cm
-          GPS signál: bezplatný
-          Přenos údajů do PC: ano 

Navigator V2 má kvalitnější anténu a vyšší přesnost, podporuje i nový systém Galileo a poskytuje možnost zobrazení sekcí postřikovače. Je určen hlavně na postřikování, hnojení a spracování půdy. Technické údaje:
-          obrazovka: dotyková, uhlopříčka 18 cm
-          přesnost: 25 cm
-          GPS signál: bezplatný
-          Přenos údajů do PC: ano
-          Virtuální sekce postřikovače: ano 

Lineguide 800 je z vyšší série naváděcích systémů a umožňuje připojení systému pro automatické ovládání sekcí postřikovače, resp. systém pro automatické samočinné navádění. V závislosti na specifikaci lze tento model použít kromě hnojení a postřikování, i na setí a náročnější aplikace. Vlastnosti:
-          obrazovka: dotyková, uhlopříčka 20 cm
-          přesnost: 25 cm v základu, 2 cm opčně
-          GPS signál: bezplatný v základní verzi
-          Přenos údajů do PC: ano
-          Virtuální sekce postřikovače: ano s možností automatického ovládání
-          Možnost připojení autopilota: ano 

Lineguide 1000 nabízí největší obrazovku, nejvyšší přesnost a je vhodný na jakoukoliv operaci na poli, je potřeba ale zvolit vhodný typ korekčního signálu. Vlastnosti:
-          obrazovka: dotyková, uhlopříčka 25,4 cm
-          přesnost: 20 cm v základu, 2 cm opčně
-          GPS signál: bezplatný v základní verzi
-          Přenos údajů do PC: ano
-          Virtuální sekce postřikovače: ano s možností automatického ovládání
-          Možnost připojení autopilota: ano 

Automatické samočinné navádění nabízí firma na jakýkoliv zemědělský stroj a poskytuje různá technická řešení tak, aby byl systém spolehlivý a ekonomicky dostupný zároveň.
      Nejuniverzálnější řešení, které je navíc i přenosné mezi stroji nabízí systém Unidrive, který dokáže navádět až s přesností 2 cm a je dostupný na různé zemědělské stroje bez ohledu na výrobce.
      Dále nabízí fabrika systémy pro napojení přímo na hydraulický systém stroje, přičemž je momentálně vyvinuto více než 700 druhů specifických sad pro různé zemědělské stroje.

Autor: www.atcz.cz

Tématické tagy

Navigace Precizní systémy

Vaše zprávy (výpis všech)