{ }

Vaše zprávy

Zasláním článku souhlasíte s pravidly ZDE. 

Český výrobce testuje nový harvestor

06. 04. 2017

Český výrobce testuje nový harvestor

Harvestor Novotný H50 vznikl jako doplněk harvestorového uzlu k vyvážecí soupravě Novotný LVS 720. Na vyvoji harvestoru spolupracovala Strojírna Novotný s.r.o. spolu s Ústavem lesnické a dřevařské techniky  na Mendelově univerzitě v Brně v rámci programu TIP financovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. V současnosti je harvestor ve stádiu testování prototypu, s komercializací se počítá od roku 2018.

Harvestor H50 je střední typ harvestoru s úřezem 38 centimetrů. Pohání ho motor Cummins o výkonu 97 kW. Šířka harvestoru činí 2,2 metrů, má  pohon 6x6, hydraulika - Sauer Danfoss, pojezd - NAF, rameno - Logmer 7,2 m a hlavice - Lako.

O společnosti

Strojírna Novotný s.r.o. je strojírenská společnost, která se specializuje na výrobu svařenců, nakladačů a vyvážecích souprav. Historie firmy se datuje do roku 1991. Firma působí v Olomouckém kraji ve dvou závodech, které jsou od sebe vzdáleny cca 5 km. V obci Dubicko vyrábí svařence nakladačů a přídavných zařízení pro vlastní produkci, především ale pro německou firmu Weidemann. Druhý výrobní závod ve Vitošově je zaměřený na montáž vlastních strojů. Od 1.1 2011 došlo k transformaci společnosti z fyzické osoby na společnost s ručením omezeným.

V současnosti ve firmě pracuje 86 zaměstnanců, převážná většina ve výrobě.

Stroje vyráběné firmou Novotný mají široké využití od zemědělství, přes stavebnictví až po lesní hospodářství. Firma vyrábí vlastní smykem řízené nakladače, známe jako BOBEK již od roku 1997. V roce 2000 firma uvedla na trh středně velký kloubový nakladač B 2000, který se vyrábí ve třech variantách. Firma Novotný vyrábí lesní techniku od roku 2004, v oblasti lesní techniky se zaměřuje na výrobu malých vyvážecích souprav, jejichž použití při vyvážení dříví snižuje poškození lesní půdy a snižuje negativní dopady provozu techniky na lesní ekosystémy.Autor: http://www.loader.cz/, redakčně upraveno

Tématické tagy

Lesní technika Novotný

Vaše zprávy (výpis všech)