{ }

Vaše zprávy

Zasláním článku souhlasíte s pravidly ZDE. 

Zemědělský svaz připravuje mistrovství v jízdě zručnosti traktorem

17. 04. 2017

Zemědělský svaz připravuje mistrovství v jízdě zručnosti traktorem

V České republice funguje přes 90 středních škol a učilišť se zemědělskými obory. „Celou republiku jsme rozdělili do osmi oblastí a v každé oblasti se uskuteční regionální kola. V minulosti si značnou oblibu mezi studenty i učiteli získalo poměření zručnosti formou jízd zručnosti. V mnohých regionech se podařilo udržet tyto soutěže. Záměrem je vrátit jízdy zručnosti na výsluní a organizovat soutěž, kde by se setkali nejlepší studenti z celé republiky,“ přibližuje Vladimír Pícha ze Zemědělského svazu ČR. V dalších ročnících se počítá s tím, že finále celé soutěže bude putovní, takže další rok bude uspořádáno ve spolupráci s jinou střední školou a vybraným zemědělským podnikem v jiném regionu. Na soutěžící čeká trať s různými úkoly (slalom, osmičky, couvání do garáže, zastavení na přesnost apod.) a vítězem bude nejrychlejší a nejpřesnější mladý traktorista. Do celostátního klání postupují ti nejlepší z regionálního kola.


Jízdu zručnosti si užije i veřejnost

Součástí osmi regionálních kol v jízdě zručnosti traktorem budou i dny otevřených dveří zemědělského podniku v regionu a výstava zemědělské techniky, na které budou pozváni žáci základních škol z okolí a veřejnost. Například současně s jízdou zručnosti se 4. května uskuteční ve Světlé nad Sázavou také další doprovodné soutěže určené pro veřejnost − couvání traktoru s vlekem vícenásobným zalomením, manipulace s hydraulikou traktoru na přesnost a ovládání hydraulického nakladače. Kromě podívané na soutěžní dráze bude jako vždy pro návštěvníky připravena rozsáhlá výstava historické zemědělské techniky, která je v areálu dílen vystavena ve stálé muzejní expozici. Další části areálu dílen pak obsadí moderní zemědělská technika většiny významných firem působících na trhu. K vidění bude téměř vše: od traktorů a samojízdných řezaček, přes stroje pro práci s pícninami půdozpracující stroje a nakladače, až po malou mechanizaci.

Přehled regionálních kol soutěže v jízdě zručnosti s traktorem

  • 20. 4. 2017 – SZeŠ a SOŠ Poděbrady (Středočeská oblast – Středočeský kraj a Praha) 
  • 25. 4. 2017 – Gymnázium a SOŠ Podbořany (Severočeská oblast – Ústecký a Liberecký kraj) 
  • 25. 4. 2017 – SzeŠ a VOŠ Opava (Severomoravská oblast – Moravskoslezský a Olomoucký kraj) 
  • 26. 4. 2017 – SOU Blatná (Jihočeská oblast – Jihočeský kraj) 27. 4. 2017 – SOŠ a Gymnázium Staré Město (Jihomoravský a Zlínský kraj) 
  • 4. 5. 2017 – ČZA Humpolec (Oblast Vysočina – Kraj Vysočina) 10. 5. 2017 – SOŠ a SOU Sušice (Západočeská oblast – Plzeňský a Karlovarský kraj) 2
  • 5. 5. 2017 – SOU Lázně Bělohrad (Východočeská oblast – Královéhradecký a Pardubický kraj) Mistrovství republiky 
  • 22. 6. 2017 – SOŠ a SOU Sušice a Zemědělský svaz ČR

Autor: Eva Fruhwirtová

Tématické tagy

Ostatní

Vaše zprávy (výpis všech)